Aktualności

Zatrzymani za pobicie przyjezdnych

Data publikacji 13.04.2023

Szybkie działania opolskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 5 sprawców pobicia. Niedzielnej nocy w rejonie stacji benzynowej dotkliwie pobili dwóch przyjezdnych mężczyzn. Napastnicy usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu oraz uszkodzenia samochodu, którym przyjechali pokrzywdzeni. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli narkotyki.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą niedzielę przed godziną 3.  Dyżurny opolskiej jednostki otrzymał rozpaczliwy telefon z prośbą o pomoc. Zgłaszająca opowiedziała, jak kilku młodych napastników na jednej ze stacji benzynowych pobiło podróżujących wraz z nią mężczyzn. Z przekazu wynikało, że sprawcy dotkliwie bili ich i kopali. Na szczęście udało im się odjechać z miejsca zdarzenia i wezwać pomoc. Mężczyźni byli tak pobici, że potrzebowali pomocy medycznej.
Szybkie działanie opolskich funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia personaliów napastników. Wszystko wskazywało na to, że sprawcami pobicia są trzej mieszkańcy powiatu w wieku 20-22 lat oraz dwaj 20 latkowie z powiatu kraśnickiego.

Niebawem wszyscy zostali zatrzymani.  W trakcie zatrzymania jednego z nich okazało się, że ma przy sobie środki odurzające. Cała piątka została osadzona w policyjnym areszcie.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu.  Trójka z nich odpowie dodatkowo za uszkodzenie samochodu, którym przyjechali pokrzywdzeni. 20 latek, u którego znaleziono środki odurzające, poniesie odpowiedzialność z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
 Za pobicie grozi do 3 lat więzienia.

aspirant sztabowy Edyta Żur

 

  • policjant prowadzi mężczyznę w beżowej bluzie i zielonych spodenkach
  • policjant w kamizelce odblaskowej prowadzi korytarzem mężczyznę w czarnej koszulce
  • policjant zakłada mężczyźnie w czarnej koszulce kajdanki na ręce trzymane z tyłu
Powrót na górę strony