Aktualności

Odzyskaliśmy skradzione Iveco

Wspólne działania opolskich i kieleckich policjantów doprowadziły do namierzenia i odzyskania skradzionego Iveco. Warty 200 tysięcy złotych pojazd został wypożyczony przez mężczyznę, który posłużył się fałszywymi danymi. Skradziony samochód ze zmienionymi tablicami mundurowi odnaleźli na jednym z parkingów w woj. świętokrzyskim.

Na początku marca dyżurny opolskiej policji został powiadomiony przez  jedną z wypożyczalni samochodów, że jeden z klientów pod koniec lutego wypożyczył Iveco z lawetą i do tej pory nie zwrócił pojazdu.
Mężczyzna przestał reagować na próby kontaktu, ponadto sprawił, że odczyt z nadajnika GPS stał się niewykrywalny więc nie było możliwości ustalenia co dzieje się z autem.

Sprawą zajęli się kryminalni. Policjanci ustalili, że wypożyczający auto posłużył się fałszywymi danymi. Wszystkie ustalenia wskazywały, że skradzione auto może znajdować się na jednej z posesji w województwie świętokrzyskim.

Działając wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Kielcach mundurowi  pojechali w ustalone miejsce. Na jednym z prywatnych parkingów w powiecie daleszyckim odnaleźli poszukiwane auto. Samochód miał założone  zagraniczne numery rejestracyjne. Okazało się, że zostały przerobione również numery identyfikacyjne.

Iveco zostało odholowane na policyjny parking i wkrótce wróci do właściciela. Przed funkcjonariuszami jeszcze kolejne czynności, które będą zmierzać do ustalenia sprawcy przywłaszczenia pojazdu.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony