Aktualności

Niewybuch wykopany podczas prac na działce.

Data publikacji 05.05.2023

Pocisk artyleryjski odnalazła podczas prac na działce mieszkanka gminy Chodel. O znalezisku niezwłocznie poinformowała policjantów. Opolscy funkcjonariusze zabezpieczali znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Apelujemy o ostrożność! Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Wczoraj po południu mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Chodel powiadomiła dyżurnego opolskiej policji o tym, że podczas prac polowych w ogródku wykopała półmetrowy przedmiot, który może być niewybuchem. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że znaleziskiem jest mocno skorodowany pocisk artyleryjski z zapalnikiem. Opolscy funkcjonariusze pilnowali niebezpiecznego znaleziska do czasu przyjazdu saperów, którzy zabrali niewybuch celem dokonania jego detonacji.   

Przypominamy, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy zachować szczególną ostrożność. Takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

aspirant sztabowy Edyta Żur

  • na ziemi leży skorodowany przedmiot w kształcie walca.obok leży niebieski długopis
  • na ziemi leży skorodowany przedmiot w kształcie walca
Powrót na górę strony