Aktualności

Zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt dla 25 latka

Policjanci z Opola Lubelskiego zatrzymali 25-latka, który w niedzielę na terenie jednej z posesji zaatakował nożem swojego 43 letniego znajomego. Ranny mężczyzna zmarł na miejscu w wyniku licznych obrażeń. Sprawcę zabójstwa funkcjonariusze zatrzymali w momencie, kiedy cały zakrwawiony spał w swoim domu. Odnaleźli też nóż użyty do popełnienia zbrodni. 25 latek usłyszał zarzut zabójstwa w warunkach recydywy. Grozi mu nawet dożywocie.

W niedzielę po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji w Opolu Lubelskim znaleziono zakrwawionego mężczyznę bez oznak życia. Kiedy pod wskazany adres przybyli funkcjonariusze, informacja się potwierdziła. Na miejscu ujawnili ciało 43 letniego mężczyzny z licznymi ranami na ciele. Wszystko wskazywało na to, że doszło do jego zabójstwa.

Do działań natychmiast przystąpili kryminalni. Ustalenia śledczych wskazywały, że zbrodni mógł dokonać znajomy ofiary, 25 letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie. Kiedy pojechali do jego mieszkania, zastali go śpiącego. Był zakrwawiony. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli również zakrwawiony nóż.

25 latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna miał już na koncie podobne przestępstwo, za które odbył karę pozbawienia wolności.  

25 latek po wytrzeźwieniu został poddany dalszym czynnościom. Usłyszał zarzuty zabójstwa przy użyciu noża w warunkach recydywy. Wczoraj Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.


aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony