Aktualności

Zatrzymaliśmy samochodowego włamywacza

Data publikacji 14.06.2023

Opolscy kryminalni zatrzymali 44-latka z woj. świętokrzyskiego, który włamał się do dwóch samochodów w miejscowości Łopoczno. Jego łupem padło radio, dwa portfele z dokumentami oraz karty bankomatowe. W chwili zatrzymania, w jego samochodzie policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z kradzieży a także młotek, który posłużył włamywaczowi do wybicia szyb.

Do zdarzenia doszło rano w ubiegły czwartek w miejscowości Łopoczno. Dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że ktoś w dwóch samochodach zaparkowanych przy drodze wojewódzkiej 825 wybił szyby, a następnie zabrał radio oraz portfele z dokumentami i kartami bankomatowymi.

Sprawą od razu zajęli się opolscy kryminalni. Zabezpieczone na miejscu ślady włamania oraz poczynione ustalenia doprowadziły mundurowych do 44-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wczoraj w wyniku podjętych działań stróże prawa zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 44 latka. W chwili zatrzymania w jego samochodzie policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z kradzieży a także młotek, który posłużył włamywaczowi do wybicia szyb.

44 latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

  • osoba zatrzymana w policyjnym areszcie
  • wnętrze samochodu audi po wybiciu szyby
  • wnętrze samochodu marki Ford po wybiciu szyby
Powrót na górę strony