Aktualności

Pijany chciał przekupić policjantów

Data publikacji 10.07.2023

Do policyjnego aresztu trafił 39-latek z gminy Opole Lubelskie, który chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości obiecał mundurowym łapówkę. Myślał, że dzięki temu jazda z ponad 2 promilami ujdzie mu na sucho, a policjanci zapomną o całej sprawie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Poniatowej pod jednym ze sklepów w Karczmiskach zwrócili uwagę na kierującego citroenem, który właśnie podjechał pod sklep. Za kierownicą citroena siedział 39 letni mieszkaniec Opola Lubelskiego, od którego było czuć silną woń alkoholu.

Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Przypuszczenia mundurowych się potwierdziły, bowiem wynik wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w przeszłości był już karany za jazdę po alkoholu.

39-latek chcąc uniknąć kolejnej odpowiedzialności karnej obiecał mundurowym 400 złotych łapówki, aby „zapomnieli o całej sprawie” i pozwolili mu odjechać. Policjanci zatrzymali 39-latka i osadzili w policyjnym areszcie.

Teraz 39 letni mieszkaniec Opola Lubelskiego będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz obietnicę przekupstwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

 

Powrót na górę strony