Aktualności

Nieszczęśliwy wypadek podczas zbioru wiśni

Data publikacji 28.07.2023

Do nieszczęśliwego wypadku podczas prac przy zbiorze wiśni doszło wczoraj w miejscowości Ludwików. 61-letni mężczyzna został przejechany kołem od maszyny rolniczej. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy o ostrożność podczas prac polowych!

Wczoraj tuż po godzinie 17:00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Ludwikowie (gmina Opole Lubelskie) doszło do wypadku w trakcie wykonywania prac rolniczych.
Na miejscu policjanci ustalili, że w trakcie otrząsania wiśni  61- letni mężczyzna w nieznanych okolicznościach dostał się pod koło służącej do zbioru wiśni maszyny podpiętej do ciągnika.  Z obrażeniami ciała śmigłowcem ratunkowym został przetransportowany do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Jak ustalili policjanci,  poszkodowany w wypadku mężczyzna, jak i kierowca ciągnika byli trzeźwi.
W związku z sezonem prac polowych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.


aspirant Katarzyna Bigos

  • ciągnik rolniczy z podpiętą maszyną rolniczą.
  • traktor rolniczy stojący w sadzie .
Powrót na górę strony