Aktualności

Opolscy policjanci grają razem z WOŚP

Data publikacji 25.01.2024

W tym roku opolscy funkcjonariusze nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem kwestujących, ale również sami aktywnie przyłączyli się do tej szczytnej akcji. Opolska komenda przekazała przedmioty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji.

Funkcjonariusze z  Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim i Komisariatu w Poniatowej nie tylko zapewnią bezpieczeństwo uczestnikom finału, ale również przyłączyli się do tej szczytnej akcji. W tym roku, 28 stycznia podczas 32 Finału WOŚP w sztabie nr 2745 w siedzibie Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lubelskim będzie można wylicytować torbę z gadżetami, które przekazane zostały na licytację przez opolską komendę min: policyjna maskotka, kubek, trójdzielny kalendarz, słodycze z logo opolskiej jednostki, odblaski.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji wspierającej WOŚP, która tym razem gra pod hasłem: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.

Podczas finału WOŚP funkcjonariusze przygotowali stoisko profilaktyczne, które będzie się znajdowało w Opolskim Centrum Kultury przy ul. Lubelskiej 30 w Opolu Lubelskim.

Zainteresowane osoby będą mogły zobaczyć sprzęt opolskiej komendy, a także poszerzyć wiedzę na temat bezpieczeństwa. Na policyjnym stoisku będzie można skorzystać z przygotowanych materiałów informacyjno–edukacyjnych, dotyczących akcji i kampanii profilaktycznych oraz dowiedzieć się wszystkich informacji dotyczących naboru do służby w Policji. Na najmłodszych czekają kolorowanki, odblaski i oczywiście coś słodkiego.

Policjanci przeprowadzą również spotkania w sztabie dla wolontariuszy w czasie których będą rozmawiać o bezpieczeństwie. Przekazujemy kilka wskazówek dla kwestujących:

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

 • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
 • głównych ciągach komunikacyjnych;
 • miejscach dobrze oświetlonych;
 • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
 • miejscach objętych monitoringiem kamer itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.
Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do Policji. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy.

W trakcie tej szczytnej akcji funkcjonariusze zwrócą uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i kwestujących dzieci.

Przedstawiamy również kilka informacji dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

 • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
 • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
 • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu;
 • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

aspirant Katarzyna Bigos

 

 • rzeczy przekazane na licytację
 • policjanci
Powrót na górę strony