Aktualności

Po służbie udaremnił jazdę pijanemu kierowcy

Funkcjonariusz z I Komisariatu Policji w Lublinie na wolnym udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Kierujący BMW 52-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie miał też uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kilka dni temu dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony przez policjanta I Komisariatu w Lublinie asp. Andrzeja Czerniaka, że w miejscowości Wrzelowiec udaremnił  jazdę nietrzeźwemu kierującemu BMW.

Patrol policji skierowany na miejsce ustalił, że policjant z Lublina będąc na stacji paliw zauważył mężczyznę trzymającego w ręku kluczyki od BMW, który miał problemy z utrzymaniem równowagi. Policjant wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Podejrzewajac, że jest nietrzeźwy, zabezpieczył kluczyki od pojazdu udaremniając jego dalszą jazdę.

Badanie stanu trzeźwości 52-latka wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Monitoring zarejestrował jego przyjazd w takim stanie na stację paliw. Ponadto po sprawdzeniu 52-latka w policyjnych systemach, okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy!, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego, zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.

 

aspirant  Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony