Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 10.06.2024

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku w czasie wolnym od służby udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Kierujący Audi 48-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie miał też uprawnień do kierowania i aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny opolskiej  jednostki został powiadomiony przez policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku sierżanta Przemysława Gąguł, że w miejscowości Wola Rudzka udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierującemu Audi.

Patrol policji skierowany na miejsce ustalił, że policjant z Kraśnika jechał za kierowcą Audi, który miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Gdy pojazd skręcił pod jedną z posesji funkcjonariusz podbiegł do pojazdu, gdzie wyczuł od kierowcy Audi wyraźną woń alkoholu. Podejrzewając, że kierowca Audi jest nietrzeźwy, zabezpieczył kluczyki od pojazdu udaremniając 48-latkowi jego dalszą jazdę.

Badanie stanu trzeźwości 48-latka z powiatu opolskiego wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu 48-latka w policyjnych systemach, okazało się, że posiada aktywny  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie posiada uprawnień do kierowania.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Pamiętajmy! nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego, zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.

aspirant  Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony