Aktualności

Zaparkował naprzeciwko komendy. Miał prawie....4 promile alkoholu!

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał 31-letni kierowca Volkswagena. Jadący całą szerokością jezdni samochód zauważyli inni kierowcy. Kiedy ten zatrzymał się naprzeciwko komendy, świadkowie zabrali mu kluczyki i wezwali policjantów. W dodatku wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie 31-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 22.00 do dyżurnego opolskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który poinformował o ujęciu pijanego kierowcy. Zgłaszający relacjonował, że jadąc po centrum Opola Lubelskiego zauważył jadącego przed nim Volkswagena. Kierowca jechał slalomem stwarzając zagrożenie dla innych. Następnie najechał na krawężnik i zatrzymał się naprzeciwko opolskiej komendy.

Świadkowie, którymi był funkcjonariusz Służby Więziennej i strażak OSP, podejrzewając, że kierujący jest pijany,  zabrali mu kluczyki i poinformowali policjantów.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego Volkswagenem 31- latka.  Jak się szybko okazało, miał w organizmie .... prawie 4 promile alkoholu! 

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie wyszo też na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz o dalszym losie 31-latka zadecyduje sąd, przed którym odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uzytkowników dróg, są często sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

aspirant Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony