Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie działań na terenie powiatu opolskiego.

Data publikacji 10.07.2024

Policjanci z drogówki z Opola Lubelskiego i Kraśnika na terenie powiatu opolskiego i kraśnickiego prowadzili wspólne działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym zadaniem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania limitów prędkości. Na 44 skontrolowanych uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu opolskiego, aż 43 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Apelujemy o bezpieczną jazdę i respektowanie przepisów ruchu drogowego, gdyż nadmierna prędkość wciąż pozostaje główną przyczyną wypadków drogowych.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z jednostki Policji w Opolu Lubelskim i Kraśnika przeprowadzili na drogach obu powiatów wspólne działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Za pomocą ręcznych mierników prędkości jak i z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w videorejestratory, mundurowi dokonywali pomiaru prędkości z jaką poruszali się kierujący na drogach powiatu opolskiego i kraśnickiego. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdu, a także czy wszyscy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

W wyniku podjętych działań opolscy policjanci skontrolowali 44 uczestników ruchu drogowego. Aż w 43 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość.

W związku z ujawnionymi wykroczeniami, policjanci nałożyli  31 mandatów karnych oraz zastosowali 12 pouczeń.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowywanie prędkości do warunków ruchu, a także o bezpieczną i rozważną jazdę.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

  • policjant dokonujący pomiaru prędkości przy użyciu ręcznego miernika prędkości
Powrót na górę strony