Aktualności

Oddawali krew, by ratować ludzkie życie

Data publikacji 10.07.2024

Dziś opolscy policjanci oddawali krew podczas kolejnej terenowej akcji poboru krwi przeprowadzonej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie „Podaruj krew, uratuj życie!” Mobilny punkt poboru krwi zaparkował na parkingu przed budynkiem Urzędu Miasta w Opolu Lubelskim. Ponieważ, wśród mundurowych wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym, dziś opolscy policjanci odpowiedzieli na apel potrzeby krwi dla postrzelonego policjanta z Bolesławca i po raz kolejny podzielili się tym cennym darem życia.

Policjanci zawsze są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Mając świadomość tego jak ważna dla życia ludzkiego jest krew, cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Tak było też dzisiaj. Policjanci z opolskiej jednostki po raz kolejny przyłączyli się do szczytnej akcji, której celem jest ratowanie ludzkiego życia. W mobilnym punkcie poboru krwi wszyscy chętni oddali krew. Tym razem policjanci odpowiedzieli na apel oddawania krwi dla postrzelonego na służbie policjanta z Bolesławca, który walczy o życie we wrocławskim szpitalu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w dzisiejszej akcji. Kolejne akcje w tym roku zaplanowane są w dniach: 10 września i 6 listopada.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

Powrót na górę strony