Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Opole Lub.: Uczciwy znalazca portfela z pieniędzmi
Wzorową postawą wykazała się 24-letnia z gm. Opole Lubelskie. Kobieta na parkingu przy jednym z opolskich marketów znalazła portfel z zawartością pieniędzy w kwocie blisko 3000 zł, dokumentów oraz kart bankomatowych. Znaleziony portfel niezwłocznie odniosła do opolskiej komendy. Okazało się, że znaleziony portfel należy do 25-latka z Lublina. Mężczyzna nie krył radości z odzyskania swojej własności.
-
Trwa 12. edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
-
Opole Lub.: „Dzielnicowy bliżej nas” na terenie powiatu
Dzielnicowi z powiatu opolskiego aktywnie włączyli się w program „Dzielnicowy bliżej nas”, aby przybliżyć mieszkańcom nowe narzędzia pozwalające na łatwiejszy kontakt społeczeństwa z Policją. Podczas prowadzonych spotkań dzielnicowi omawiają między innymi zagadnienia dotyczące programu ”Dzielnicowy bliżej nas” oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz korzyści płynące z aplikacji Moja Komenda.
-
Opole Lub.: Kolizja trzech pojazdów
Do kolizji z udziałem trzech pojazdów doszło dzisiaj rano w m. Kowala Druga, gm. Poniatowa. Z ustaleń policjantów wynika, iż 46-latka kierując pojazdem m-ki Seat włączając się do ruchu uderzyła w jadący prawidłowo samochód m-ki Seat, który następnie uderzył w stojący pojazd m-ki Opel. Uczestnicy byli trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń ciała. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.
-
KWP: Rusza konkurs: Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”
Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” to nazwa konkursu organizowanego z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia jest Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP, a jego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji. Organizatorem eliminacji na poziomie wojewódzkim jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.
-
Opole Lubelskie: Z pijanym kierowcą wracali z nielegalnego połowu ryb
Zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszy 39 letni mieszkaniec gminy Wilków. Mężczyzna mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie kierował oplem. Dodatkowo okazało się, że wraz z trzema pasażerami wracał z nielegalnego połowu ryb. W kontrolowanym aucie policjanci znaleźli narzędzia służące do nielegalnego połowu oraz skłusowane ryby. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
-
Opole Lub.: Zasnął za kierownicą
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj w m. Stare Komaszyce na DW-747. Z ustaleń policjantów wynika, że 29-latek z gminy Niedrzwica Duża kierując pojazdem marki Renault Clio zasnął za kierownicą, przejechał przez przeciwległy pas ruchu a następnie do rowu. Kierujący był trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.
-
Opole Lubelskie – Pożegnanie komendanta opolskiej jednostki
Dziś ze służbą w policji uroczyście pożegnał się insp. Janusz Kaniowski dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim który przeszedł na zasłużoną emeryturę. Do czasu wyboru nowego komendanta jego obowiązki pełnił będzie kom. Leszek Wierzejski – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim.
-
Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu
Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło rano w Poniatowej na ul. Nałęczowskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący nissanem 31-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznaczonym przejściu dla pieszych. Do szpitala trafiła 63-letnia piesza. Kierujący nissanem był trzeźwy.
-
Wspólnie zadbajmy o środowisko. Nie dopuśćmy do nielegalnego składowania i przewożenia niebezpiecznych odpadów
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.
-
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego 2019 roku. Jest to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.
-
Policjanci zatrzymali 29-latka do sprawy śmiertelnego wypadku
Opolscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę do sprawy śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w piątek rano w miejscowości Kolonia Wałowice. Volkswagen passat, którym podróżowała trójka młodych osób, wjechał do przydrożnego rowu przewracając się na bok. W wyniku zdarzenia 33-letni pasażer zginął na miejscu, a 21-letnia pasażerka z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wkrótce trafi przed oblicze sądu.
-
Nieletni rozpowszechniał pornografię i treści faszystowskie
15-letni mieszkaniec powiatu opolskiego odpowie przed sądem za rozpowszechnianie treści pornograficznych i faszystowskich. Nieletni zamieszczał je na jednym z portali społecznościowych. Z uwagi na wiek sprawcy całą sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie nieletniego.
-
Bez uprawnień, ale z promilami
Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali kolejną nietrzeźwą kierującą. Tym razem była nią 28-letnia mieszkanka gm. Opole Lubelskie, która wsiadła za kierownicę mając ponad 2 promie alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że kobieta nie ma również uprawnień do kierowania.
-
Zgłoś kontrolę autokaru
Ferie zimowe to każdego roku okres zwiększonej ilości wyjazdów dzieci i młodzieży szkolonej na różnego rodzaju zimowiska. Opolscy policjanci mając na uwadze ich bezpieczeństwo prowadzą szereg działań informacyjno-edukacyjnych oraz kontrolno – pomiarowych. Dobrym zwyczajem stała się kontrola stanu technicznego autobusów przewożących dzieci i młodzież szkolną.
-
Uderzyła w drzewo. Miała ponad promil alkoholu w organizmie
Uderzeniem w drzewo zakończyła się jazda 40-latki z gm. Poniatowa. Kobieta mając ponad promil alkoholu w organizmie straciła panowanie nad pojazdem. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń ciała. Wkrótce odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.
-
6-letnie dziecko pogryzione przez psy
Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich wczoraj popołudniu doszło do pogryzienia 6-letniego dziecka przez psy w jednej z miejscowości w gm. Poniatowa. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.
-
Nieszczęśliwy wypadek przy wycinaniu drzewa
Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich dzisiaj rano doszło do wypadku przy wycinaniu drzewa w m. Głodno. Przygnieciony mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala.
-
Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło w miejscowości Zosin na obwodnicy Opola Lubelskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca toyotą 32-letnia kobieta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa doprowadzając do zderzenia z renaultem. Do szpitala trafiła 32-latka i jej 4-letnie dziecko. Na szczęście wyglądające bardzo groźnie zdarzenie zakończyło się dla jego uczestników ogólnymi potłuczeniami.
-
Policyjne działania pn. „TELEFONY”
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.