Aktualności
Rozmiar czcionki
-
IBAR zwycięzcą wojewódzkich eliminacji do Kynologicznych Mistrzostw Policji
Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji SUŁKOWICE 2018. Przewodnicy psów służbowych, którzy ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji, musieli pokonać wiele konkurencji. Zwyciężył IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.
-
Święto Policji
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Główna uroczystość, która odbyła się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim została poprzedzona Mszą Św. odprawioną w intencji policjantów Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją, byli komendanci powiatowi opolskiej jednostki oraz członkowie rodzin wyróżnionych policjantów.
-
Wpadł dwa razy w ciągu jednego dnia
O dalszym losie 28-lelniego mieszkańca gm. Poniatowa zadecyduje teraz sąd. Mężczyzna jednego dnia został dwa razy zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policyjne badania alkomatem wykazywały u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
-
Niebezpieczne zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Uściąż na drodze wojewódzkiej nr W-824. Na skrzyżowaniu dróg kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
-
Tragiczny wypadek w Niezabitowie
Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło wczoraj popołudniu w Niezabitowie. Na łuku drogi kierujący mercedesem zjechał z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej. 64-latek trafił do szpitala, jednak w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Policjanci apelują o rozwagę.
-
Wyciek kwasu solnego
Do zdarzenia doszło wczoraj w okolicy ul. Kwiatowej w Opolu Lubelskim. Jak ustalili policjanci do wycieku doszło podczas transportu z rozszczelnionego pojemnika. Natychmiast o wycieku kwasu solnego zaalarmowano Chemiczną Jednostkę Straży Pożarnej z Lublina, która przeprowadziła działania związane z jego neutralizacją. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
-
„Motocykl” - podsumowanie działań na drogach
„Motocykl” – to nazwa sobotnich działań policjantów opolskiej drogówki ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa kierującym jednośladami. Mundurowi skontrolowali ponad 20 kierujących. Wśród nich znalazł się 35-letni kierujący motorowerem, który posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
-
Pożar chlewni w gm. Poniatowa
Opolscy policjanci wyjaśniaj okoliczności, w jakich wczoraj doszło do pożaru chlewni w gm. Poniatowa. Padło około 100 sztuk trzody chlewnej.
-
Nielegalne papierosy i alkohol nie trafią na rynek
Prawie 3000 sztuk papierosów różnych marek oraz 9 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy ujawnili opolscy policjanci podczas przeszukania domu u 64-letniego mężczyzny z gm. Karczmiska. Szacowana wartość uszczuplenia jaki utracił Skarb państwa to prawie 4000 zł.
-
Z promilami na zakazie
W najbliższym czasie sąd zadecyduje o losie 39-lelniego mężczyzny z gm. Opole Lubelskie. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował skuterem jadąc całą szerokością jezdni drogi wojewódzkiej nr 747 (obwodnica Opola Lubelskiego). Po zatrzymaniu okazało się, że dodatkowo nie zastosował się do zakazu prowadzenia pojazdów.
-
Tymczasowy areszt za groźby pozbawienia życia przy użyciu siekiery
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o znęcanie się nad swoją rodziną. Mężczyzna posługując się siekierą groził poszkodowanym pozbawieniem ich życia. Zatrzymany przez policjantów trafił na 3 miesiące do aresztu.
-
Uroczyste wprowadzenie Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim
Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim. Został nim mł. insp. Janusz Kaniowski, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Janowie Lubelskim. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko wręczył nowemu przełożonemu opolskich policjantów Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda.
-
„Mundur na rowerze” w Opolu Lubelskim
Wczoraj opolscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Mundur na rowerze”. Sztafeta charytatywna ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. Z Opola Lubelskiego do Opatowa wyruszyło 10 rowerzystów.
-
Ostrzegamy! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!
Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się zyskiem, nie zwracając przy tym uwagi na ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej odbywa się poprzez sieć internetową. W ostatnim czasie na rynek zostały wypuszczone środki stanowiące ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia.
-
Odpowie za posiadanie narkotyków
Wczoraj opolscy kryminalni zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Poniatowa. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za posiadanie marihuany. 37-latek ukrył woreczek z narkotykami w kotłowni. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Debata społeczna w gminie Karczmiska
W dniu wczorajszym w Gminnym Ośrodku Kultury w Karczmiskach odbyła się debata społeczna z udziałem mieszkańców gminy Karczmiska, władz samorządowych i przedstawicieli opolskiej Policji.
-
Zmęczenie najprawdopodobniej przyczyną wypadku
Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło dziś rano w Niezabitowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem marki Peugeot uderzył w bok jadącego z naprzeciwka volkswagena, którym jechało 4 osoby. Volkswagen wypadł z drogi i dachował. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.
-
„Piknik Kreatywny” z udziałem opolskich policjantów
W piątek w plenerze na boisku obok Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. W imprezie zorganizowanej przez Opolskie Centrum Kultury pod hasłem „Piknik Kreatywny” aktywny udział wzięli opolscy policjanci. Podczas festynu policjanci prezentując umundurowanie i sprzęt wykorzystywany przez Policję rozmawiali o bezpieczeństwie. Najmłodsi uczestnicy z radością siadali za kierownicę policyjnego radiowozu.
-
Wypadek we Wrzelowcu
Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Wrzelowiec na drodze wojewódzkiej nr 824. Pojazd, którym jechało 4 osoby - w tym 9-letnie dziecko - wypadł z drogi i dachował. Pasażerowie wypadli z samochodu i z obrażeniami ciała trafili do szpitala.
-
Wyrzucił psa z auta i odjechał
Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 48-letni mieszkaniec z gminy Łaziska. Mężczyzna m. Niezdów wyrzucił psa z samochodu i odjechał z miejsca. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.