Aktualności
Rozmiar czcionki
-
By ogrzewać w zimie ukradli prawie 50 sosen.
Opolscy policjanci ustalili sprawców kradzieży drewna z lasu w Rudzie Maciejowskiej. Złodzieje zamierzali ogrzewać sobie skradzionym drewnem mieszkanie.
-
Nietrzeźwi kierowcy w rękach Policji.
W ciągu minionego weekendu opolscy policjanci zatrzymali prawo jazdy dwom nietrzeźwym kierującym. Obydwaj to niechlubni rekordziści. Policja apeluje do kierowców o trzeźwość i wyobraźnię. Decyzja o kierowaniu w stanie nietrzeźwości kosztuje czasem życie. W miniony czwartek w Kolczynie omal nie przypłaciła jej swoim życiem pasażerka Volkswagena, którą wiózł pijany 21-latek.
-
Rozbójnik chciał tysiąc złotych za „ochronę” lokalu.
Zarzut usiłowania usiłowania wymuszenia rozbójniczego usłyszał mieszkaniec gminy Poniatowa, który próbował siłą wymóc na pracownicy baru w Poniatowej tysiąc złotych w zamian za „ochronę” lokalu. Zatrzymanemu przez Policję 24-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.
-
Policjanci rozmawiali o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie.
Wczoraj opolscy policjanci odwiedzili szkołę podstawową w Zakrzowie. Stróże prawa rozmawiali z młodymi ludźmi o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe.
-
Konsultacje społeczne w Wilkowie i Poniatowej.
Dziś podczas spotkań w ramach konsultacji społecznych w Poniatowej i Wilkowie policjanci rozmawiali o powstaniu „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Założenia nowego narzędzia w odniesieniu do powiatu opolskiego analizowano w kontekście występowania zjawisk w powiecie opolskim i gminach.
-
Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym internecie.
Wczoraj opolscy policjanci gościli z wizytą w opolskim gimnazjum. Stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i o zjawisku cyberprzemocy.
-
Zaatakował bo zaczepiał jego dziewczynę.
Kara nawet 10 lat więzienia może grozić 20-latkowi z Poniatowej, który pod jednym z poniatowskich lokali uderzył 44 – letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna doznał rozległych obrażeń i w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.
-
Policjanci na spotkaniu w opolskim liceum rozmawiali o szkodliwości zażywania dopalaczy.
Dzisiaj opolscy policjanci spotkali się z uczniami opolskiego liceum. Mundurowi rozmawiali na temat narkotyków i dopalaczy, z którymi młodzież spotkać się może w różnych sytuacjach. Stróże prawa poruszali między innymi tematykę szkodliwości spożywania dopalaczy oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków.
-
Konsultacje społeczne w gminie Karczmiska.
Wczoraj w Urzędzie Gminy w Karczmiskach podczas spotkania w ramach konsultacji społecznych policjanci rozmawiali o powstaniu „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Założenia nowego narzędzia w odniesieniu do powiatu opolskiego analizowano w kontekście występowania zjawisk w powiecie opolskim i gminie Karczmiska.
-
Policjanci gościli na apelu poświęconym bezpieczeństwu internetowemu.
Dziś opolscy policjanci gościli z wizytą w Szkole Podstawowej w Wandalinie. Podczas uroczystego apelu stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i tak zwanej cyberprzemocy.
-
Konsultacje społeczne w Chodlu.
Dzisiaj w Urzędzie Gminy w Chodlu podczas spotkania w ramach konsultacji społecznych policjanci rozmawiali o istocie „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Założenia nowego narzędzia analizowano w kontekście występowania zjawisk w powiecie opolskim i gminie Chodel.
-
Konsultacje społeczne w gminie Łaziska.
Dzisiaj w Urzędzie Gminy w Łaziskach odbyły się konsultacje społeczne dotyczące istoty „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Założenia nowej instytucji analizowano w kontekście występowania zjawisk w powiecie opolskim i gminie Łaziska.
-
Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w sieci.
Dziś opolscy policjanci gościli z wizytą w Gimnazjum w Kluczkowicach. Stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu i tak zwanej cyberprzemocy.
-
Konsultacje społeczne w gminie Józefów nad Wisłą.
Wczoraj w Gminnym Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą odbyły się konsultacje społeczne dot. założeń "krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce” w kontekście występowania zjawisk w powiecie opolskim i józefowskiej gminie . Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. W spotkaniu poza policjantami opolskiej komendy wzięli udział: burmistrz, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji, które na co dzień zajmują się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego.
-
Tydzień pomocy ofiarom przestępstw.
Patronem Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw jest Ministerstwo Sprawiedliwości. W dniach 22-26 lutego 2016 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim będą pełnione dyżury by w okresie tym starać się otaczać szczególną opieką adresatów przedsięwzięcia- osoby pokrzywdzone czynami zabronionymi.
-
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych!
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do udziału w konsultacjach społecznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Opolu Lubelskim, dotyczących tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa.
-
Opolscy policjanci ustalają okoliczności śmierci 60 - latka.
Wychłodzenie organizmu to przypuszczalna przyczyna śmierci 60-letniego mieszkańca gminy Poniatowa. Ustalono, że mężczyzna nie powrócił na noc do domu po ubiegło dniowym kuligu. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby zagrożone zamarznięciem.
-
Opolanie nie pozwolili się oszukać fałszywym policjantom.
„Cześć, jestem w Lublinie, zaraz u Ciebie będę” – usłyszała w słuchawce telefonu mieszkanka Opola Lubelskiego. Już za pięć minut w trakcie następnej rozmowy z osobą podającą się za funkcjonariusza policji, kobieta dowiedziała się, że rozmawiała właśnie z oszustem, który próbował oszukać ją metodą „na wnuczka”. Okazało się, że żaden z rozmówców nie był tym, za kogo się podawał a obydwaj mięli na celu to, by wyłudzić 50 tysięcy złotych.
-
Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w sieci.
Dziś opolscy policjanci gościli z wizytą w zakrzowskiej szkole. Stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.
-
Cztery osoby zatruły się czadem.
Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre, co skutkuje przypadkami zatruć tlenkiem węgla. Tym razem do szpitala trafiła czwórka mieszkańców gminy Poniatowa.