Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Okazja czyni złodzieja.
Opolscy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego. Okazał się nim 17 - letni Mariusz P.- mieszkaniec gminy Chodel. Mężczyzna ukradł telefon z samochodu gdy podróżował na tzw. okazję. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
-
Babcia nie upilnowała włamywacza.
Opolscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do jednej z posesji w Nieszawie (gm. Józefów nad Wisłą) Okazali się nimi trzej mieszkańcy gminy. Łupem 25 ? letniego Mariusza B., 24 ? letniego Krzysztofa Ś oraz 22 ? letniego Waldemara Ż padła taczka oraz lodówko ? zamrażarka.
-
Mieszkaniec gminy Łaziska odpowie za kłusownictwo.
Mieszkaniec gminy Łaziska odpowie za posiadanie 11 kg mięsa skłusowanej zwierzyny łownej oraz poroża sarny o łącznej wartości 4300 złotych. Zgodnie z ustawą Prawo łowieckie grozi mu nawet do 5 lat więzienia.
-
"Bezpieczna kobieta" w powiecie opolskim.
Techniki samoobrony, obrona konieczna i jej granice oraz pierwsza pomoc - to tylko część zagadnień, które będą przedmiotem szkolenia dla pań z powiatu opolskiego prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Opolu Lubelskim w ramach kolejnej edycji programu: ?Bezpieczna kobieta?.
-
Policjanci wyjaśniają przyczynę śmierci mężczyzny.
Opolscy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Opolu Lubelskim wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało zostało odnalezione w jednym z mieszkań w Poniatowej.
-
Policjanci zabezpieczyli nielegalną amunicję.
Opolscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Opole Lubelskie, który przechowywał 500 sztuk nielegalnej amunicji. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Komendant z Poniatowej - policjant na medal!
Dwa brązowe medale - z takimi trofeami wrócił do Opola Lubelskiego podinsp. Bogdan Czopek - Komendant Komisariatu Policji w Poniatowej z Otwartych Mistrzostw Policji w Pływaniu, jakie rozegrały się 24 listopada na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Uczestnicy walczyli o Puchar Komendanta Głównego Policji.
-
Policjanci z wizyta u Karczmiskich seniorów.
Wczoraj opolscy policjanci w Karczmiskim Domu Kultury spotkali się z gronem miejscowych seniorów. Mundurowi przestrzegali przed oszustwami dokonywanymi przez nieuczciwych akwizytorów i domokrążców. Wysiłki stróżów prawa wspierała Pani Rzecznik Konsumentów.
-
Policjanci wykryli kontrabandę w gminie Łaziska.
Opolscy policjanci ujawnili w mieszkaniu 46 - letniej Grażyny K - mieszkanki gminy Łaziska 462 paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa wstępna wartość zabezpieczonego nielegalnego towaru to około 4600 złotych.
-
Kolejni włamywacze w rękach Policji.
Opolscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w Opolu Lubelskim. 28 - letni Arkadiusz S. oraz 41 - letni Jacek R ukradli między innymi 12 litrów oleju jadalnego oraz 40 kilogramów proszku do prania. Jeden z nich wkrótce powrócił na miejsce po dodatkowe łupy.
-
Włamywacz z Poniatowej zatrzymany.
Policjanci z poniatowskiego komisariatu zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego w Poniatowej. Mężczyzna ukradł kasę fiskalną, pieniądze w kwocie 600 złotych oraz artykuły spożywcze.
-
Uwaga na drodze.
Do kilku stłuczek doszło w ostatnich dniach na drogach powiatu opolskiego. Policja apeluje do kierowców o ostrożność podczas jazdy w trudnych, zimowych warunkach.
-
Policjanci odwiedzili Szkołę w Zagłobie.
Dziś w Szkole Podstawowej w Zagłobie odbyło się spotkanie młodzieży z policjantami z opolskiej komendy. W trakcie pogadanki funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie oraz zagrożeniach, jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków.
-
Policjanci z wizytą na opolskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Oszukują najczęściej starsze, samotnie mieszkające osoby. Bezwzględnie okradają z oszczędności całego życia perfidnie przekonując o tym, że są wnuczkami, siostrzeńcami czy też dobrymi przyjaciółmi. Żerują na ludzkiej życzliwości i dobroduszności. Takimi metodami posługują się oszuści wyłudzający pieniądze metodą na tzw. ?wnuczka? lub ?krewnego?. Wczoraj asp. Edyta Żur z opolskiej policji spotkała się z członkami opolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozmawiając nimi między innymi na temat oszustw dokonywanych tymi właśnie metodami.
-
Policjanci rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie na drogach.
Wczoraj w Gimnazjum w Chodlu na zaproszenie dyrekcji szkoły zawitali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Stróże prawa rozmawiali z młodzieżą na temat bezpieczeństwa na drogach.
-
Ukradli medale. Teraz posiedzą.
Opolscy policjanci zatrzymali sprawców włamania do mieszkania w Wilkowie. Łupem 17 - letniego Jakuba D. oraz jego kompanów obok telewizora oraz laptopa padło również pudełko z zawartością pamiątkowych medali i breloków.
-
Policjanci rozmawiali z gimnazjalistami o bezpieczeństwie w sieci.
Dziś opolscy policjanci gościli z wizytą w chodelskim gimnazjum. Stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.
-
Uchronić przed zamarznięciem.
Późna jesieni i zima to czas, w którym odnotowuje się znaczną ilość zgonów spowodowanych wyziębieniem organizmu. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Dlatego policjanci podejmują wzmożone działania prewencyjne mające na celu ochronę tych osób przed zgubnymi skutkami działania bardzo niskich temperatur.
-
Policjanci rozmawiali z gimnazjalistami o bezpieczeństwie w sieci.
Dziś opolscy policjanci gościli z wizytą w poniatowskim gimnazjum. Stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.
-
Uwaga.Oszust!
Blisko 70 tys. złotych straciła wczoraj mieszkanka Poniatowej. Kobieta przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie, który podawał się za kolegę jej syna. Dopiero po przekazaniu pieniędzy skontaktowała się z synem i wówczas okazało się, że padła ofiarą oszustwa. Sprawcy poszukują policjanci i apelują o rozwagę i rozsądek.