Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ukradł prawie tonę złomu. Teraz zajmie się nim sąd.
Opolscy policjanci zatrzymali 37 - letniego mieszkańca gminy Wilków, który razem ze wspólnikiem ukradł z prywatnej posesji prawie tonę złomu. Funkcjonariusze znają także tożsamość drugiego sprawcy.
-
Policjanci wykryli kontrabandę w Poniatowej.
Opolscy policjanci ujawnili w mieszkaniu 49 - letniego Waldemara C - mieszkańca Poniatowej 548 paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zakupił papierosy by sprzedawać je okolicznym mieszkańcom. Po przeliczeniu papierosów okazało się, że gdyby swój zamiar zrealizował, Skarb Państwa straciłby ponad 7 tysięcy złotych.
-
"Bo nie miałem na chleb".
Policjanci zatrzymali 64 - letniego Zenona C. po tym, jak okradł swojego kompana podczas wspólnego pobytu w barze w Kowali. Sprawca wykorzystując chwilową drzemkę pokrzywdzonego, zabrał mu portfel z pieniędzmi, dowodem osobistym i kartami bankomatowymi. Mimo, że za skradzione pieniądze mężczyzna kupował alkohol i papierosy ,stróżom prawa tłumaczył, że okradł towarzysza bo nie miał na chleb.
-
Nieszczęśliwy wypadek w Kosiorowie. Kobieta cofając samochodem potrąciła 4 - letniego synka.
Nieszczęśliwy wypadek w Kosiorowie (gmina Wilków). 33-letnia kobieta w czasie przestawiania auta potrąciła swojego 4 - letniego synka. Chłopiec został przewieziony do lubelskiego szpitala przy ul. Chodźki.
-
Po 24 butelki wina włamał się do piwnicy sąsiada.
Poniatowscy policjanci zatrzymali sprawcę włamania do piwnicy w bloku przy ulicy Szkolnej w Poniatowej. 31 letni mieszkaniec Poniatowej w ubiegły weekend włamał się do piwnicy sąsiada by ukraść z niej 24 butelki białego półwytrawnego wina.
-
Kąp się rozważnie.
Słoneczne letnie dni sprzyjają wyjazdom nad wodę. W upalny czas z przyjemnością zażywamy kąpieli oraz oddajemy się różnym dyscyplinom sportów wodnych. Odpoczynek nad wodą choć przyjemny nie zawsze bywa bezpieczny. Każdego roku w wakacyjne dni Policja odnotowuje najwięcej przypadków utonięć zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Jak bardzo woda potrafi być niebezpieczna pokazują przykłady z całego kraju. Brawura, lekkomyślność oraz brak odpowiedzialności bardzo często prowadzą do tragedii.
-
Wandale w rękach Policji.
W piątek policjanci Komisariatu Policji w Poniatowej zatrzymali sprawców, którzy 01 lipca br. w Karczmiskach uszkodzili znaki drogowe i tablicę informacyjną. Łączna kwota strat, jakie spowodowali swoim zachowaniem wandale wyniosła ponad 1700 zł. Teraz grozi im nawet do 5 lat więzienia.
-
Policjanci w szkole w Chruślinie rozmawiali o bezpiecznych wakacjach.
Opolscy policjanci w ramach spotkań pod hasłem: ?Bezpieczne Wakacje? spotkali się dzisiaj z uczniami Szkoły Podstawowej z Chruśliny. Zorganizowane przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie młodym ludziom wakacyjnych zagrożeń oraz kształtowanie w nich postaw pozwalających tych niebezpieczeństw unikać.
-
sierżanci: Poli i Alicja odwiedzili przedszkolaków
Wczoraj opolscy policjanci wraz z pluszowymi towarzyszami - policyjnymi misiami: Polim i Alicją udali się z wizytą do przedszkoli w Zagłobie i Opolu Lubelskim. W trakcie spotkań stróże prawa rozmawiali z najmłodszymi o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje.
-
Policjancii wraz z mundurowymii maskotkami rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznych wakacjach.
Dziś policjanci wraz z policyjnymi maskotkami: misiami Polim i Alicją odwiedzili najmłodszych mieszkańców powiatu. Mundurowi spotkali się z przedszkolakami z Józefowa nad Wisłą i z Poniatowej oraz gościli w szkole podstawowej w Józefowie nad Wisłą . W trakcie spotkań stróże prawa rozmawiali z milusińskimi o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje.
-
Opolscy policjanci z wizytą w szkole w Ćwiętalce.
Policjanci z Opola Lubelskiego kontynuując cykl przedsięwzięć pod hasłem: "Bezpieczne Wakacje" spotkali się dzisiaj z uczniami Szkoły Podstawowej z Ćwiętalki. Zorganizowane zajęcia mają na celu ukierunkowanie młodych ludzi na zachowania pozwalające unikać wielu wakacyjnych zagrożeń.
-
Policjanci z wizyta w Klubie Seniora z Józefowa nad Wisłą.
Wczoraj opolscy policjanci spotkali się z członkami józefowskiego Klubu Seniora. Mundurowi rozmawiali z seniorami na temat oszustw dokonywanych przez nieuczciwych akwizytorów i domokrążców. Wysiłki stróżów prawa wspierała Pani Rzecznik Konsumentów.
-
Brawurowy motocyklista w ciągu kilku minut uzbierał 33 punkty karne.
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj motocykliści, którzy w centrum Opola Lubelskiego mknęli z prędkością 135 km/h. Ich wybryk zarejestrował policyjny videorejestrator. Piratów drogowych zatrzymał przejeżdżający w pobliżu patrol opolskiej drogówki.
-
Opolscy policjanci z wizytą w szkole w Zagłobie.
Policjanci z Opola Lubelskiego w ramach spotkań pod hasłem: ?Bezpieczne Wakacje? spotkali się dzisiaj z uczniami Szkoły Podstawowej z Zagłoby. Zorganizowane przedsięwzięcie ma na celu ukierunkowanie młodych ludzi na zachowania pozwalające unikać wielu wakacyjnych zagrożeń.
-
Festyn w Opolu Lubelskim w kontekście bezpiecznych wakacji
W sobotę opolscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą na festynie rodzinnym organizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim. Celem udziału stróżów prawa w organizowanym przedsięwzięciu było przypomnienie milusińskim zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
-
Prowadził skradziony wózek ulicami Opola.
39 - letni Grzegorz O. został zatrzymanych na gorącym uczynku po tym, jak ukradł wózek sklepowy. Policjantom tłumaczył, że chciał wózkiem przewieźć na złom swoją lodówkę.
-
Do szpitala w Lublinie trafiło 2,5 roczne dziecko. Maluch pozostawiony zaledwie na chwilę napił się rozpuszczalnika.
O tym, że wystarczy chwila nieuwagi by dziecko wyrządziło sobie krzywdę przekonała się mieszkanka powiatu opolskiego. Podczas gdy kobieta zajęła się gotowaniem obiadu, maluch napił się rozpuszczalnika. Śmigłowiec ratunkowy natychmiast przetransportował chłopca do szpitala w Lublinie.
-
W wakacje w Poniatowej będą dodatkowe służby Policji.
W ostatnim dniu maja Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim oraz Burmistrz Miasta i Gminy Poniatowa, zawarli porozumienie w sprawie zorganizowania na terenie miasta Poniatowa dodatkowych służb prewencyjnych w czasie ponadnormatywnym, finansowanych z budżetu Gminy Poniatowa w 2012 r. Pierwsze dodatkowe patrole zobaczymy na ulicach Poniatowej już w połowie czerwca.
-
Policjanci na festynie rodzinnym w Skokowie rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie.
Wczoraj opolscy policjanci spotkali się z mieszkańcami powiatu na festynie rodzinnym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Skokowie. Stróże Prawa rozmawiali z uczestnikami o tym, jak bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje oraz jak ważna jest znajomość numerów alarmowych. Najmłodsi z radością stawali za sterami policyjnej łodzi motorowej.
-
Policjanci wykryli kontrabandę w Opolu Lubelskim.
Opolscy policjanci ujawnili w mieszkaniu 40 ? letniego mieszkańca Opola Lubelskiego ponad 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zakupił papierosy by sprzedawać je okolicznym mieszkańcom. Po przeliczeniu papierosów okazało się, że gdyby swój zamiar zrealizował, Skarb Państwa straciłby ponad 11 tysięcy złotych.