Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci rozmawiali z seniorami o oszustwach „na wnuczka”.
Oszukują najczęściej starsze, samotnie mieszkające osoby. Bezwzględnie okradają z oszczędności całego życia perfidnie przekonując o tym, że są wnuczkami, siostrzeńcami czy też dobrymi przyjaciółmi. Żerują na ludzkiej życzliwości i dobroduszności. Takimi metodami posługują się oszuści wyłudzający pieniądze metodą na tzw. „wnuczka” lub „krewnego”. Dziś opolscy policjanci spotkali się z gronem seniorów powiatu opolskiego rozmawiając z nimi między innymi na temat oszustw dokonywanych tymi właśnie metodami.
-
Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drogach.
Wczoraj opolscy policjanci spotkali się z drugoklasistami z opolskiej dwójki. Stróże prawa rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
-
Narkotyki na lodówce i płyty na podwórku.
Opolscy policjanci zatrzymali 30 – letniego Damiana R -mieszkańca gminy Chodel. W trakcie przeszukania w mieszkaniu 30 – latka stróże prawa odnaleźli narkotyki. Okazało się, że mężczyzna kradł również świeżo położone w rowach betonowe płyty warte 369 złotych.
-
Wsiąść do pojazdu - nie byle jakiego…
Zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu usłyszał 19 – letni mieszkaniec gminy Karczmiska. Chłopak w środku nocy, bez zgody swojego kompana zabrał z jego kieszeni kluczyki od samochodu marki Porshe po czym wyszedł na parking, gdzie stało zaparkowane auto z zamiarem przejażdżki. Nie zdołał jednak nim daleko odjechać. W trakcie próby wyjazdu z parkingu rozbił samochód kompana oraz kilka innych pojazdów.
-
Nietrzeźwa mama wiozła dzieci do szkoły.
Prawie jeden promil alkoholu w organizmie miała 29 – letnia mieszkanka Piotrawina Kolonii gdy w środę rano kierowała samochodem. Na domiar złego w aucie wiozła swoje dwie córeczki. Dzieci były przewożone bez fotelików, ich mama zaś nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.
-
Policjanci odwiedzili szkołę w Opolu Lubelskim.
Jak się bezpiecznie bawić? Jak zachować się w przypadku ataku psa? Dlaczego warto korzystać z odblasków? Na te wszystkie pytania odpowiadali policjanci podczas wczorajszej wizyty w Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim
-
Nietrzeźwi kierujący w rękach policjantów.
Sześciu nietrzeźwych kierujących wpadło w ciągu weekendu w ręce opolskich policjantów. Najbardziej pijany okazał się 35 – latek kierujący motorowerem w Mieczysławce (gm. Karczmiska). Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Jazda nietrzeźwego 19 latka kierującego Audi zakończyła się w rowie.
-
Policjanci wyjaśniają przyczyny potrącenia 9 - latki.
Policjanci z Komisariatu Policji w Poniatowej wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj popołudniu w Radlinie (gm. Chodel). Kierujący samochodem Opel Corsa 59 – latek podróżując w kierunku Ratoszyna, potrącił jadącą rowerem w tym samym kierunku 9 – latkę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala.
-
Policjanci na festynie rozmawiali o bezpiecznych wakacjach.
Wczoraj opolscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą na festynie rodzinnym organizowanym w Zespole Szkół w Kluczkowicach. Celem udziału stróżów prawa w organizowanym przedsięwzięciu było przypomnienie milusińskim zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
-
Nietrzeźwi kierujący w rękach policjantów.
Sześciu nietrzeźwych kierujących wpadło w ciągu weekendu w ręce opolskich policjantów. Najbardziej pijany okazał się 28 – latek kierujący rowerem w Opolu Lubelskim. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Najbardziej lekkomyślny – 15 latek z gminy Wilków będąc w stanie nietrzeźwości przewoził niesprawnym skuterem dwójkę pasażerów.
-
Włamywacze ukrywali łupy w lesie.
Opolscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku sprawców szeregu kradzieży z włamaniem. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Poniatowa. Łupem włamywaczy padały między innymi: metalowe elementy, narzędzia ogrodnicze, opryskiwacz i kosa spalinowa wraz z osprzętem. Skradzione przedmioty złodzieje ukryli pod gałęziami leśnych drzew.
-
Zakosił kosę spalinową
Za kradzież odpowie 28 – letni mieszkaniec Opola Lubelskiego, który wspólnie ze swoim 43 – letnim kompanem ukradł kosę spalinową z garażu w Skokowie. Mężczyźni zamierzali sprzedać zdobycz znajomemu. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
-
Szkoła podstawowa w Chodlu zwycięzcą wojewódzkiego konkursu: „Jestem Bezpieczny”.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chodlu zwyciężyli wczoraj w wojewódzkim etapie konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”.
-
Młodzież z wizytą w opolskiej komendzie.
Wczoraj opolscy policjanci gościli na komendzie grupę piątoklasistów - uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim. Zorganizowane spotkanie miało na celu ukierunkowanie młodych ludzi na zachowania pozwalające unikać wielu codziennych zagrożeń oraz przybliżyć im specyfikę policyjnej pracy.
-
Nowe przepisy dotyczące środków przymusu bezpośredniego i broni palnej
Niebawem zmienią się przepisy dot. użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Zmiana dotyczy kilkudziesięciu służb mundurowych w Polsce, w tym oczywiście Policji. W związku z tym w KGP przygotowano opracowanie, które przybliża te zmiany.
-
Policjanci rozmawiali o bezpiecznych wakacjach.
W sobotę opolscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą na festynie rodzinnym organizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury oraz PCK w Opolu Lubelskim. Celem udziału stróżów prawa w organizowanym przedsięwzięciu było przypomnienie milusińskim zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
-
Standaryzacja jednostek Policji i nowe logo Policji – stanowisko Komendy Głównej Policji
Ani złotówki nie kosztuje Policji wprowadzany aktualnie program standaryzacji Policji. Oznacza to, że także wprowadzenie nowego logo - czyli dodatkowego i drobnego elementu tej standaryzacji, nie uszczupliło policyjnego budżetu. MSW zaproponowało realny program standaryzacji polskiej Policji, przede wszystkim poprzez budowę i remont wybranych komisariatów i komend. Na realizację programu przeznaczono z budżetu państwa 1 miliard złotych i zaplanowano ją na lata 2013 – 2015. Program standaryzacji nie wiąże się z planowanymi dotychczas zakupami lub innymi inwestycjami Policji. Końcowy efekt tego programu to nowo wybudowane lub wyremontowane komendy i komisariaty, poprawa warunków obsługi obywateli i warunków służby policjantów.
-
Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku.
Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj popołudniu w Opolu Lubelskim na ulicy Kaliszańskiej. Kierujący samochodem Ford Fiesta 31 – latek podróżując w kierunku Opola Lubelskiego, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka Volkswagenem Transporter. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.
-
Debata społeczna.
Dziś Komenda Powiatowa Policji w Opolu Lubelskim rozpoczęła cykl debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu na terenie opolskiego powiatu. W trakcie organizowanych spotkań policjanci wspólnie z mieszkańcami postarają się zdiagnozować problemy występujące w powiecie, oczekiwania w stosunku do Policji, a także będą przestrzegać przed różnego rodzaju zagrożeniami.
-
Debata społeczna.
Dziś Komenda Powiatowa Policji w Opolu Lubelskim rozpoczęła cykl debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu na terenie opolskiego powiatu. W trakcie organizowanych spotkań policjanci wspólnie z mieszkańcami postarają się zdiagnozować problemy występujące w powiecie, oczekiwania w stosunku do Policji, a także będą przestrzegać przed różnego rodzaju zagrożeniami.